Pielęgnacja roślin podczas zimy

Na zimę należy przygotować ogród tak, aby na wiosnę rośliny pięknie zakwitły. W tym celu można wykorzystać agrowłókninę. Dzięki niej rośliny są chronione przed niską temperaturą oraz nadmierną wilgocią.

 

Wiosna w ogrodzie

W marcu jeśli pogoda pozwoli, można rozpocząć pracę w ogródku.  Jeśli chcemy dosadzić nowe kwiaty lub krzewy- to jest właśnie odpowiedni moment aby tego dokonać. Po posadzeniu warto je porządnie podlać, aby się przyjęły. Następnie należy zdjąć ochronną agrowłókninę z roślin, które ją miały. Przy okazji sprawdzimy, czy dobrze zniosły zimę. Na wiosnę trzeba zająć się również usunięciem chwastów. W tym okresie należy również podciąć drzewa, aby osiągnęły taką formę jaką byśmy chcieli ( na przykład aby drzewo nie rosło w szerz to podcinamy dolne gałęzie).

Ogród latem

Rośliny ozdobne należy nawozić. Cyklicznie należy nawozić rośliny i zmieniać im rodzaj nawozu. W ten sposób nie zabraknie im niezbędnych składników odżywczych. Nawozu nie potrzebują nowo zasadzone przez nas rośliny oraz starsze drzewa.

 

Dostępne rodzaje nawozów to:

  • mineralny
  • jesienny
  • wieloskładnikowy
  • o spowolnionym działaniu

 Gdy przychodzi jesień 

Zacznijmy od grabienia liści. Będzie lepiej dla naszego ogrodu, jeśli przed zimą zbierzemy liście, które nie będą ciążyć na naszych roślinach.  Trawnik warto kosić aż do momentu aż spadnie śnieg. Na jesień można również zastosować nawóz jesienny, który stymuluje wzrost korzeni oraz zadba o rośliny przez okres zimowy.